"Bilgiye her yerden ulaşmak için"

Hakkında

Bu site Dr. Erkan ÖZHAN tarafından, bilgisayar bilimini okuyan öğrenciler, merak edenler ve öğrenmenin yaşı olmaz diyenler için hazırlanmıştır. Bilgiye her yerden ulaşmak için sloganıyla kurulan site 2003 yılında açılmıştır. Site içerisinde özellikle Dr. Erkan Özhan’ın ve tüm Dünyadaki bilgisayar bölümü öğrencileri için hazırlanmış ders notları, bilgisayar kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunların çözümü için How to, Atasözleri ve Akademik araştırmalar için kullanışlı bazı yazılar bulunmaktadır.

Erkan ÖZHAN

Erkan Özhan, Erkan Ozhan

Assist. Professor of Computer Engineering

Tekirdag Namik Kemal University

erkanozhan@gmail.com

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Müh. Fak. Bilgisayar Müh. Bölümü Öğretim Üyesi
erkanozhan@gmail.com

Erkan, 2000 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu; 2007 yılında Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans, 2013 yılında aynı bölümde doktora derecesi almıştır. Türkçe ve İngilizce makale, kitap bölümü ve konferans bildirisi gibi 15 yayın yapmıştır. Yapay zeka alanındaki araştırma projelerinde yönetici ve hakem olarak birçok görev almıştır.

Erkan, akademik kariyerine 2001 yılında Trakya Üniversitesi’nde başladı. Yapay zeka ve ağ güvenliği üzerine çalışmalara odaklandı. Yapay Zeka uygulamalarında yüksek performanslı hesaplama, zaman serisi, makine öğrenimi ve veri madenciliği üzerine bir proje yürüttü. Erkan, yapay zeka konusunda birçok bilimsel toplantıda konuşmacı olarak yer almıştır. Veri madenciliği, büyük veri, makine öğrenimi, zaman serisi, büyük veri ve yapay zeka teknikleri gibi lisans ve lisansüstü dersleri okutmaktadır.

English Bibliography

Erkan started his academic career at Trakya University in 2001. With a focus on studies on artificial intelligence and network security. He conducted a project on the application of high performance computing to artificial intelligence, time series, machine learning and data mining. Erkan has been a speaker at many scientific meetings on artificial intelligence. He teaches undergraduate and graduate courses such us data mining, machine learning, time series, big data, and artificial intelligence techniques. Erkan is currently a full time academic member of Tekirdağ Namik Kemal University, Corlu Faculty of Engineering, Computer Engineering Department (2013-present).

Erkan graduated from Firat University, Technical Education Faculty, Elazig, Turkey in 2000; received the Masters degree in Computer Engineering from Trakya University, Turkey in 2007, and Ph.D. degree in 2013 in the same department. He authored 15 publication such as articles, book chapter and conference proceedings in Turkish and English. He has taken many positions as a manager and referee in research projects in the field of artificial intelligence.

Professional interests mainly include Artificial Intelligence, Data Mining, Big Data, Machine Learning, High Performance Computing, Time Series and Network Security.