"Bilgiye her yerden ulaşmak için"

Turkish Journal Of Electrical Engineering & Computer Sciences Reference Format – Referans Formatı

Merhaba, Turkish Journal Of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin referans formatını bulmak için çok uğraştım. En sonunda ona en yakın olan formatı bölümümüzden arkadaşım sağ olsun Erdinç UZUN Hoca bulmuş. Benimle paylaştı ben de sizlerle paylaşmak istedim. Derginin referans formatına en yakın Mendeley formatı “American Medical Association 10th Edition”. Bu formata göre yaparsanız aşağıdaki küçük düzeltmelerle işinizi kolaylaştırmış olacağınızı düşünüyorum. 

% Dergi : Dergi adından sonraki noktayı kaldırın. “;” ve “:” den sonra bir boşluk bırakın.

% Konferans: Şehir isminden önce ve sonra noktalı virgül koyun. Varsa yayıncıyı silin. Yıldan sonra “.” yapın. Sayfa numarasından önce “pp. ” boşluk yazın.

% Kitap adından sonra “.” ekleyin. Yayıncı adından sonra “,” ekleyin. Yıldan sonraki “:” noktayı “,” yapın. Sayfa numarası varsa başına “pp. ” ekleyin.

Diğerlerinde Tez, vb. ne gibi değişiklikler var bilmiyorum. Bir bilgi elde edince yazmayı düşünüyorum. Değerli araştırmacı arkadaşlarım siz yine de referanslarımızı dikkatlice kontrol edin belki benim gözden kaçırdığım bazı noktalar olabilir. Lütfen dikkat edin.

Araştırmalarınızda başarılar dilerim. 

Comments are currently closed.